Badanie EKG (12-kanałowy)

Oferta TeleCardio na badanie EKG (aparatem 12-kanałowym) z wizytą w Twoim domu lub pracy:

Jak przygotować się do badania i jak przebiega badanie:

Opis badania:

Badanie EKG (inaczej nazywane badaniem pracy serca) polega na monitorowaniu pracy serca. Pozwala ocenić jego pracę. Umożliwia ocenę nierównego, zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca, pojawiającego się o różnych porach dnia i nocy, a także może wykryć niedokrwienie mięśnia sercowego. Często badanie umożliwia powiązanie objawów odczuwanych przez pacjenta (takich jak zawroty głowy, uczucie kołatania serca, duszność, ból w klatce piersiowej) ze zmianami w EKG. Badania wykonywane jest też w celu potwierdzenia i/lub wykluczenia kardiologicznych przyczyn omdleń lub zasłabnięć. Badanie pozwala lekarzowi znaleźć związek z objawami odczuwanymi przez chorego i jego pracą serca.

Wskazania:

  • zaburzenia rytmu serca
  • niewydolność krążenia
  • stan po zawale serca
  • kontrola pracy serca

Przeciwskazania:

  • choroby skóry uniemożliwiające przyklejenie elektrod.

Rezerwacja
terminu:

Zamawiasz usługę TeleCardio. Możesz zadzwonić pod nasz numer 510 604 184 lub wypełnić formularz na stronie www.telecardio.szczecin.pl. Jesteśmy dostępni dla Ciebie: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-21:00, w soboty 9:00-16:00.

Skierowanie:

Nie wymagamy skierowania, możesz zrobić badanie kiedy najdzie Cię tylko potrzeba. Nie musisz stać w kolejkach. Nie musisz płacić za transport.

Przedział
wiekowy:

od 18 roku życia

Zamówienie 
badania EKG:

Podczas rozmowy telefonicznej lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia, podajesz dogodny dla Ciebie termin wizyty. Wskazujesz, także dokładne dane teleadresowe, na te dane przyjedzie wykwalifikowany pracownik z TeleCardio. Badanie EKG wykonamy dla Ciebie w domu lub zakładzie pracy.

Koszt i opłaty:

Po zarezerwowaniu wizyty prosimy o uiszczenie opłaty za usługę. Koszt  badania EKG na terenie Centrum Szczecina czyli obszary:

to 50zł nett0 (61,50 zł brutto)

natomiast (okolice) dzielnice takie jak:

to koszt 70zł netto (86,10zł brutto). Opłatę prosimy uiszczać na indywidualne konto TeleCardio. Numer konta bankowego: 46 1050 1559 1000 0090 3129 2676 ING Bank Śląski, dane spółki: Telecardio Sp. z o.o., ul. Powstańców Wielkopolskich 72, 70-111 Szczecin. Tytułem wpłaty: Badanie EKG 12.

Realizacja
zamówienia:

Na wskazany przez Ciebie adres przyjeżdża osoba przeszkolona w podłączaniu aparatu. Posiadamy przenośny aparat do EKG (zapis  12 kanałowy) z możliwością interpretacji zapisu. Badanie potrwa zaledwie kilka minut. Jedynie o czym trzeba pamiętać to, aby przygotować klatkę piersiową do podłączenia elektrod. Przed badaniem nie należy smarować skóry kremami, maściami - skóra powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. 

Badanie:

Badanie EKG jest badaniem nieinwazyjnym czyli nienaruszającym tkanek ciała. Jest badaniem bezbolesnym i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Już w trakcje badania wykonywany jest pierwszy zapis pracy serca. Po skończonym badaniu cały zapis trafia na platformę telemedyczną. Lekarz specjalista (posiadający odpowiednie kwalifikacje) analizuje zapis.

Wyniki:

W przeciągu 24h wyniki są przesyłane na adres e-mail pacjenta. Istnieje możliwość przesłania wydrukowanych wyników Pocztą Polską (list polecony priorytetowy), wtedy do ogólnej ceny usługi trzeba doliczyć koszt przesyłki - 8zł.